Servis & Tamir ve Bakım

Servis & Tamir ve Bakım

 

Gizem mühendislik servisi ve tamiri hizmetlerimize her zamanda ve Türkiye’nin her yerinde veriyoruz.

Hidrolik sistem revizyonları, Hidro motor ve hidrolik pompa; Hidromotor tamir konusunda uzman ekibimiz her tip Hidromotor tamiri yapmaktadır. Irgat hidromotorları, kreyn hidromotorları, Gezer ( seyyar)  kreyn hidromotorları, ambar kapak sistemlerine ait hidromotorları  bakımını yaptığımız hidromotorlardır, Geniş hidromotor  ve yedek parça stokumuz ile size hızlı şekilde tamir çözümleri sunmaktayız. Eski tipte hidromotorlarınızı değiştirip yerine yeni ve parçası kolayca bulunan hidromotorları adapte edebiliyoruz. Yılda yüzlerce hidromotorun bakımını kusursuz şekilde yapma kapasitesine sahip ve köklü bir firmayız..

 

 

  • Hidrolik kreyn; Hidrolik kreyn tamiri konusunda, tuzla gemi sanayinin en köklü firmalarından biri olan Gizem mühendislik, her tonajda ve her tipte hidrolik kreyn bakım konusunda hizmetinizdedir. Gemilerde kullanılan Belli baslı hidrolik kargo kreynleri IHI, Mitsubishi, Liebherr, TTS, NMF, Hussman kreyndir. Kurtarma botu kreyni, kumanya kreyni, hortum kreyni, gantry (gentır) kreyni olarak muhtelif markalar modellerde kreynler mevcuttur. Kreyn marka modeline bakmazsınız tamir ve bakım hizmeti vermekteyiz. Sürekli olarak yapmış olduğumuz uzmanlığımız olan bakımlardır.

 

 

  • Ambar kapak; Gemilerde birçok değişik tipte ambar kapak sistemi vardır. Genellikle hidrolik sistemle çalışan  kapaklar mevcuttur. Hidrolik pistonlar, pompalar, hidrolik valfler, hidromotorlar, hidrolik sistem ile çalışan kapakların bileşenleridir. Ambar kapakları geminin şiddetli hava şartlarında seyrinde yükü ve gemiyi koruyacak sağlamlıkta tasarlanmıştır, dolayısıyla yüksek ağırlığa sahiptir böyle yüksek ağırlığa sahip bileşeni hidrolik gücünden faydalanarak açıp kapamak en ekonomik ve emniyetli yoldur. Ticari gemilerin büyük çoğunluğunda bu işlem hidrolik gücünden faydalanarak yapılır. Ambar kapak hidrolik sistemleri çalıştığı ağır şartlar dolayısı ile periyodik bakım gerektirmektedir. Bu sistemlerin ve tüm hidrolik sistemlerin bakımı konusunda çözüm ortağınızız. Hidrolik piston imalatı sistem bakımı, Balast valf hidrolik sistem sorun analizi ve tamiri. Ana makine ve diğer ekipmanların, Pnömatik sistemlerinin tamiri. ambar kapak hidrolik sistem tasarımı bizim işimiz. Tüm Türk limanları hizmetinizdeyiz.

 

  •  Dümen sistemleri; Dümen sistemi, klasik tahrik sistemi olan tüm gemilerde kullanılmaktadır. Dümen sistemi geminin iskele-sancak (sol-sağ) manevra yapmasını sağlar ve dümen donanımı genel olarak hidroliktir. Dümen donanımı gemide en büyük yüklerin üzerinde olduğu sistemdir ve böyle büyük güçleri ancak hidrolik karşılayabilmektedir. Dümen hidrolik sistemi, geminin emniyetle gitmesi için kusursuz bir şekilde çalışmalıdır. Dümen hidrolik bakımında yapılacak en ufak bir hatanın sonuçları çok ağır olacaktır. Boğazlarda Her yıl defalarda dümen kilitlenmesi  olayı yaşanmaktadır. Devasa boyutlardaki gemiler çevre ve yerleşim için büyük tehlike arz etmektedir. Dümen kitlenme olayının en büyük müsebbibi, dümen hidrolik bakımının  ehil olmayan kişiler tarafından yapılmasıdır.

 

 

  • Hidrolik ırgat tamiri; Irgatlar gemide yüksek öneme haiz ekipmanlardır, Geminin demir atması, demir alması, halat manevraları ırgat motorları ile gerçekleştirilir. Irgatlar büyük oranda hidromotor ile tahrik alır. Genel olarak radyal tip hidromotor kullanılmaktadır. Çok hassas kerenseler sahip ırgat hidromotorları titiz bir çalışma ile bakıma tabi tutulmalıdır. Irgat hidrolik tamir konusunda uzman ekibimiz tamirleri ve imalatları başarı ile gerçekleştirmektedir. Elimizdeki zengin yedek parça stoğumuz ile sizlere en iyi çözümleri sunmaktayız ırgat hidrolik tamir bizim işimiz.

 

Gizem mühendislik olarak biz Uzman kadromuz ile kusursuz Tamir ve bakım hizmeti sunmaktayız. Uzman ekibimiz en üst seviyesiyle, ful enerjiyle yanınızda çalışma devam ediyor.